Komu i w jaki sposób pomaga Fundacja Ruah? 

Pomoc dla rodzin po stracie dziecka

Prowadzimy infolinię 24/h pod numerem telefonu: 793 777 104 oraz warsztaty dla rodzin, które straciły dziecko. Więcej przeczytasz tutaj. 

Pomagamy też kobietom, które oczekują letalnie chorego dziecka.

Pomoc dla szpitali i innych jednostek medycznych

Szyjemy maseczki, które rozdajemy za darmo szpitalom i innym jednostkom pomocy społecznej, które ich potrzebują.

W ostatnim czasie nasza fundacja zakupiła pilnie potrzebą drukarkę i potrzebne materiały papiernicze dla oddziału psychiatrii dziecięcej, Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. Więcej o naszych działaniach znajdziesz na naszym Instagramie. Z obecnie zbieranych środków chcemy zakupić na ten oddział m.in.:

  • worek treningowy
  • instrumenty muzyczne
  • projektor, który będzie wykorzystywany podczas sesji terapeutycznych

Działania na rzecz pomocy dla najmłodszych i ich Matek

Pomagamy mamom w ciąży i tym, które już urodziły maluszka. Wspieramy kobiety, które zdecydowały się pomimo trudnej sytuacji życiowej, urodzić dziecko. Obecnie zbieramy środki na wsparcie Domu Matki i Dziecka Caritas w Bielsku-Białej. Udało nam się już przekazać darowizną najpotrzebniejsze rzeczy m.in. pampersy, środki czystości, artykuły dla niemowląt. Cyklicznie chcemy wspierać tę i inne placówki. 

 

Pomoc dzieciom w hospicjach i oddziałach szpitalnych

Pragniemy, aby PRZYTULENIE W ZASIĘGU RĘKI, było dostępne dla każdego dziecka. Dlatego cały dochód ze sprzedaży naszych produktów, przeznaczamy na wspieranie tych miejsc, a także obdarowywanie dzieci naszymi kreatywnymi dziełami. 

Warsztaty dla dzieci - strefa ruah - edukacyjny portal

Prowadzimy warsztaty dla dzieci, które odbywają się wszędzie tam, gdzie występuje potrzeba edukacji najmłodszych w zakresie wartości chrześcijańskich. Chcemy dotrzeć do jak największej liczby dzieci, by mogły mieć blisko siebie swoich ulubionych patronów, autorytety, towarzyszy, bohaterów.

Pragniemy stworzyć internetowy portal STREFĘ RUAH, na którym będą dostępne edukacyjne materiały, propozycje prowadzenia zajęć, spotkań z dziećmi, w szkole, przedszkolu, we wspólnocie, w grupie parafialnej itp. Marzymy o stworzeniu kreatywnych narzędzi, które posłużą przekazywaniu dzieciom wartości. Potrzebujemy wielu nakładów finansowych na stworzenie takiego miejsca. Pomóż nam kreować wartościowo rzeczywistość dzieci.  

Chcę wpłacić darowiznę dla Fundacji Ruah poprzez:

Szybkie Przelewy 
Nazwa produktu:
Do zapłaty:

Chcesz wpłacić inna kwotę? 

Skorzystaj z formularza wpłaty. Pamiętaj, że kwotę transakcji wpisujemy w groszach, np. chcąc wpłacić:

– 50 zł wpisuje 5 000

– 1 000 zł wpisuję 10 0000

konto bankowe 

 

Pamiętaj, aby w tytule darowizny wpisać: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE

 

Dane do przelewu:

 

Fundacja Ruah

ul. K.K. Wojtyły 153

43-354 Czaniec

 

BNP Paribas Bank

Numer konta dla wpłat w walucie PLN:

10 1750 0009 0000 0000 3995 3827

 

Numer konta dla wpłat w walucie EURO:

PL51 1600 1462 1085 5230 9000 0003

 

Numer konta dla wpłat w walucie  GBP:

PL08 1600 1462 1085 5230 9000 0001

 

Odlicz darowiznę od podatku

Od podstawy opodatkowania można odliczyć darowiznę do wysokości 6% uzyskanego dochodu w przypadku osób fizycznych bądź do 10% dochodu w przypadku osoby prawnej.

Wpłata darowizny on-line poprzez system Przelewy24 nie stanowi podstawy do odliczenia kwoty darowizny od podstawy opodatkowania.

Jeśli chcą Państwo przekazaną daro­wiznę odliczyć w rocznym zeznaniu podatkowym, muszą mieć Państwo dowód jej przekazania. W takich sytuacjach prosimy o wpłatę bezpośrednio na konto Fundacji (10 1750 0009 0000 0000 3995 3827) z dopiskiem „darowizna na cele statutowe”.

Zobacz, co robimy: