Warsztaty dla dzieci

Warsztaty dla dzieci

Bielsko-Biała jest miejscem, gdzie mieści się nasza fundacja. RUAH bierze swój początek z malowniczej wsi Czaniec, znajdującej się w województwie Śląskim. Nasze warsztaty dla dzieci odbywają się wszędzie, gdzie występuje potrzeba edukacji najmłodszych pod opieką Ducha Świętego. Chcemy dotrzeć do jak największej liczby dzieci, by mogły mieć blisko siebie swoich ulubionych patronów, towarzyszy, bohaterów. Chcemy stworzyć cały projekt edukacyjny, który umożliwi edukację najmłodszych w domach, przedszkolach, szkołach, parafiach i wspólnotach.

warsztaty dla dzieci bielsko biała kraków katowice

Nasze warsztaty dla dzieci

Wielokrotnie nasza fundacja spotykała się z pozytywną reakcją po warsztatach dla dzieci. Pragnąc ułatwić najmłodszym zdobywanie edukacji pod względem zarówno w kontekście umiejętności jak i religijnym, postanowiliśmy poszerzyć ofertę naszych warsztatów!

Opieka ducha świętego i chęć niesienia wiedzy, roztacza się poza Czaniec, gdzie powstała idea i odbyły się pierwsze warsztaty dla dzieci. Katowice czy Kraków. Wiara w Boga nie ma granic. Staramy się to połączyć z ideą naszych warsztatów.

Poprzednie zajęcia

Przebieg poprzednich zajęć, utwierdził nas w przekonaniu, że łączenie zabaw i edukacji dzieci jednocześnie ucząc je świadomej wiary w Boga, jest najlepszym rozwiązaniem. U nas nie ma miejsca na nudę!

Poprzednie zajęcia polegały m.in. na wyrażeniu ekspresji artystycznej malucha poprzez zajęcia plastyczne.

Podczas poprzednich zajęć – Rekolekcji Rodzinnych, nie brakowało miejsca na zajęcia ruchowo – taneczne oraz lekcje plastyczne. Oczywiście rekolekcje to również czas zadumy i refleksji. U nas wówczas motywem przewodnim było życie i świadectwo Franciszka z Asyżu. Biorąc pod uwagę naszych najmłodszych, zdecydowaliśmy się przeprowadzić część zajęć w formie teatrzyku kukiełkowego! U nas nie ma miejsca na nudę!

Inne warsztaty dla dzieci, przeprowadzone w Domu Rekolekcyjnym Karmelitów Bosych, nawiązywały tematyką do popularnego obecnie trendu „less waste”. Dzieciaki były pełne energii, wychwalały Pana Boga śpiewem i flagami, uczyły się segregacji śmieci i opowiadały jak troszczyć się o zwierzątka.

Chcemy, aby po naszych warsztatach, twoje dziecko wyszło usatysfakcjonowane zdobytą wiedzą, zabawą, a przede wszystkim ukojeniem w Duchu Święty. Zgodnie z naszym hasłem przewodnim – „Jestem najcenniejszą perłą Pana Boga”, Twój smyk z pewnością poczuje się właśnie jak taka cenna perełka po naszych warsztatach dla dzieci : )

Warsztaty dla dzieci przeprowadzamy w miastach takich jak Bielsko-Biała, Kraków, Katowice oraz wszędzie tam, gdzie jest taka potrzeba.