Warsztaty szycia ręcznego dla dzieci
Nić pojawiająca się w naszym logo jest symbolicznym przekazem naszej Fundacji. Widoczny gołąb, symbol Ducha Świętego, trzyma w dziobie igłę do szycia. Z igły wychodzi czerwona nić, z której utworzone jest słowo RUAH. W języku hebrajskim RUAH oznacza właśnie Ducha Świętego. Chcemy, aby na naszych warsztatach twoje dziecko zmieniło metaforyczną nitkę na prawdziwe umiejętności ręcznego szycia.
Zalety szycia ręcznego
Zalety szycia ręcznego, nie kończą się tylko na fizycznej czynności samego szycia. Udowodniono, że szycie ręczne wycisza i uspokaja. Sam proces podążania za igłą z nitką, zmusza nasz mózg do skupienia się na danej chwili, wyciszeniu i koncentracji. Nasze warsztaty idealnie sprawdzą się dla dzieci, które mają problem z zachowaniem skupienia i koncentracją.
Ponadto szycie ręczne pozwala rozwinąć dziecięcą kreatywność i ekspresję twórczą. Nawet najmniejszy kawałek materiału, może zostać wykorzystany na wiele różnych sposobów! Szycie ręczne nauczy twoje dziecko dokładności i wytrwałości.
Co najważniejsze, szycie ręczne to praktyczna wiedza przydatna w codziennym życiu. Sama czynność przyniesie satysfakcję maluchowi, gdy uda mu się prawidłowo przyszyć guzik lub zacerować dziurę.
Cel warsztatów szycia ręcznego dla dzieci
Celem naszych warsztatów jest nauczenie najmłodszych, właśnie szycia ręcznego. W czasach, gdy coraz więcej ludzi woli po prostu kupić nowe ubranie, niż poświęcić czas na załatanie nawet najmniejszego defektu, szycie jawi się jako relikt przeszłości. Nie powinno tak być! Podczas naszych zajęć twoje dziecko na nowo zachwyci się sztuką szycia. Psychologiczny aspekt naszych warsztatów sprawia, że twoje dziecko poczuje się odpowiedzialnie i potrzebnie. Pewnie często twój maluch poszukuje zajęcia, aby nie siedzieć cały dzień przed monitorem komputera : ) Na naszych zajęciach z pewnością złapie bakcyla do prac ręcznych!
Jak to pięknie ujął Jan Brzechwa w swoim wierszu:
Tańcowała igła z nitką,
Igła – pięknie, nitka – brzydko.
Igła cała jak z igiełki,
Nitce plączą się supełki.
Igła naprzód – nitka za nią:
„Ach, jak cudnie tańczyć z panią!”
Igła biegnie drobnym ściegiem,
A za igłą – nitka biegiem.
Igła górą, nitka bokiem,
Igła zerka jednym okiem,
Sunie zwinna, zręczna, śmigła.
Nitka szepce: „Co za igła!”
Tak ze sobą tańcowały,
Aż uszyły fartuch cały!